niedziela, 27 kwietnia 2008

Warszawska Jesionka




"Podróż do Umysłu Boga" kwartetu Warszawska Jesionka jest pierwszą pozycją w katalogu wytwórni Soror Mystica, wydaną w koprodukcji z lubelską wytwórnią Obuh Records. Kameralna muzyka kwartetu o nietypowym składzie instrumentalnym, obejmującym instrumenty elektryczne (gitara smyczkowa, syntezat[or]) oraz akustyczne (akordeon, klarnet), wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Z jednej strony zasadnicze znaczenie dla przekazu muzycznego Warszawskiej Jesionki ma improwizacja, z drugiej strony "Podróż do Umysłu Boga" jest propozycją przemyślaną pod względem struktury. Połączenie współczesnego brzmienia, średniowiecznej tradycji mistycznej oraz pastiszowej nazwy kwartetu są wyznacznikami postmodernistycznego rodowodu tej płyty. Ujmująć rzecz ściślej jest to synteza muzyki awangarodwej, współczesnej oraz improwizowanej.

Na swojej pierwszej płycie Kwartet Warszawska Jesionka wykonuje cykl utworów opartych na motywach dzieła św. Bonawentury pt. Podróż do umysłu Boga

1. Rytuał I
2. Wzorzec umysłu
3. Wszystko bez
4. Grając niewiadomoca
5. Rytuał II

Nagrano: 3.3.1996 w Warszawie


Bruno Wątpliwy - Szał




Archiwalne nagrania Bruna Wątpliwego - zespołu, z którego wyłonił się Fading Colours. Post-punkowe oblicze zespołu, jeszcze sprzed jego zwrotu w kierunku rocka gotyckiego.

Na płycie "Szał" zawarty jest materiał z 1988 r. z pierwszej kasety grupy oraz nagrania koncertowe.

1. Hieny na start
2. Dramaty
3. Czekam
4. Co mam, co tracę
5. Brzeg
6. Tkwi w nas strach
7. Na lodzie
8. Kolory
9. Rzeka
10. Szał
11. Takie mamy życie
12. Wszystkim nam się spieszy
13. Hieny na start
14. Co mam, co tracę
15. Brzeg
16. Na lodzie
17. Kolory
18. Szał
19. Czekam
20. Tkwi w nas strach

utwory 1-12 z pierwszej kasety zespołu
utwory 13-18 z koncertu
utwór 19 z Jarocina'88
utwór 20 nagrany w Rozgłośni Harcerskiej po Jarocinie'88